Enģeļu pilsēta. Pilsēta ar sapni. Izcelties vai pazust enģelu pilsētā. Pilsēta, kur jebkurš var būt zvaigzne vai ubags.


Los Andželosa – zvaigžņu pilsēta. Vieta, kur savācas visas pasaules aktieri, dziedātāji un visvairāk sapņotāji. Vieta, kur savus sapņus var realizēt vai salauzt tūkstošiem lauskās. To saku tāpēc, ka nebiju vēl bijis vietā ar tik lieliem kontrastiem. Vienā mirklī tu ej gar miljoniem vērtu villu vai milzīgu, spožu debesskrāpi un jau pāris soļus vēlāk satiec bariņu ar bezpajumtniekiem, kas turpat, neviena netraucēti, iekārtojušies teltīs un pardomā dzīvi. Enģeļu pilsēta atstāj spēcīgu iespaidu. Pavisam noteikti šeit iespējams realizēt visus savus mērķus, taču jāņem vērā, ka pilsētā ar 10 miljoniem iedzīvotāju tavas ambīcijas var viegli pazust uz pārējo fona. Un pa vidu visam šim cirkam es – puisis no Latvijas, kas atbraucis izklaidēties un smelties iedvesmu.


Vispirms pastāstīšu, ka LA ir būvēta pēc amerikāņu sapņa – katrai ģimenei savu privātmāju. Pilsēta sastāv no ļoti daudzām vienstāvu, divstāvu un trīsstāvu mājām un maziem dārziņiem apkārt. Šāda veida apbūve aizņem daudz zemes, tāpēc pilsēta ir izstiepusies kā liela pankūka uz visām pusēm. Izbraukt no viena pilsēta gala līdz otram var aizņemt pat 3 vai 4 stundas.


Mašīna šeit ir pirmās nepieciešamības prece, to saka pat vietējie.  Tādēļ auto īre mums bija obligāts nosacījums, lai iepazītu pilsētu. Turklāt ne parastu mašīnu, mēs paņēmām elektrisko Tesla Model 3. Godīgi sakot, Tesla ir viena no labākajām mašīnām, kurā esmu braucis. Tāda sajūta, ka iekāpjot šajā auto tu nonāc autobūves nākotnē. Jau pēc pirmā pirmā izbrauciena ar šo elektro auto radās viedoklis, ka visas pārējās mašīnas ir kā no pagājušā gadsimta. Klusums, tūlītēja jauda nospiežot pedāli, futūristisks ekrāns, kas kontrolē visu mašīnā notiekošo. Autopilots ir viena no tās labākajām iezīmēm. Iedomājieties, braukt pa šoseju, atgulties un izbaudīt, kā mašīna brauc pati.


Mēs arī devāmies izmēģināt Losandželosas naktsdzīvi. Mūs aizveda uz visnotaļ oriģinālu klubu. Ieveda pa mazām durvīm un tur priekšā meitene, kas sagaidīja mūs guļam uz gultas. Viņa jautāja vai esam gatavi tam, kas notiks tālāk un vai vēlamies doties iekšā. Kad atbildējām apstiprinoši, viņa nospieda slepenu podziņu un gulta ar visu meiteni pabīdījās un atklājā trepes, kas veda uz klubu. Uzskatu, ka tā ir ļoti interesanta ideja, un tiešām labs veids kā piesaistīt klientus. Nekur neko tādu nebiju redzējis.


Kokteiļi gan Losandželosā ir padārgi, salīdzinot ar Latviju, vai vispār Eiropu. Par vienu kokteili samaksāju apmēram sešpadsmit dolārus un vēl jāiedod dzeramnauda divdesmit procenti. Pēc tam pamanīju, ka Grey Goose vodka, kas skaitās ļoti laba, maksā, salīdzinoši ar kokteili, nieka 40 dolārus, turklāt par visu pudeli, tādēļ vēlāk izvēlējāmies to. Klubi Los Andželosā ir tiešām interesanti. Biju klubā, kurš ir izveidots kā “big house party”. Sajūta tāda, ka esi kādā universitātes ballītē, bet nē, tas ir klubs.


Šajā ballē arī pieredzēju ko tādu, kas līdz šim ar mani nebija noticis. Kamēr ar Dāvi apskatījām deju zāli, pie mums pa taisno no otra zāles gala pienāca maza auguma, bet trenēts un izskatīgs čalītis. Es domāju ka viņam būs kāds svarīgs paziņojums, bet viņš vienkārši apvaicājās kā mums iet un kā patīk balle. Tālāk viņš pats paskaidroja, ka šeit ir ar kompāniju, kas šobrīd ir deju zāles vidū, bet viņam pašam nepatīk dejot. Viņš mūs uzaicināja pie bāra iedzert pa kokteilim un mēs piekritām. Pavadījām kādu laiku runājot ar viņu. Čalis bija laipns, kautrīgs un izskatījās nedaudz ne savā elementā esot šādā ballītē. Lai gan man patīk sarunas ar svešiniekiem, mēs gribējām iepazīties ar meitenēm, tāpēc bija laiks no šī džeka “atkratīties”.


Tajā brīdī pie bāra atnāca piecas ļoti simpātiskas meitenes un kā pa brīnumu, visas nostājās apkārt mūsu jaunajam biedram. Izrādās, ka šī ir tā “kompānija” ar ko viņš šeit ir kopā. Šajā brīdī arī viņš atvērās, izteica jokus, par ko smējās visas kompanjones. Viņš kacināja un koķetēja ar visām piecām meitenēm, izskatījās, ka meitenes ir pilnībā šī vīrieša varā. Nekad nebiju redzējis, ka viens cilvēks tik ļoti izmainās savā uzvedībā. Esot ar mums viens, viņš bija kā kautrīgs pusaudzis, taču tiklīdz parādījās viņam pazīstamās meitenes, viņš bija īsts kazanova. Es parasti ļoti labi iejūtos jaunās kompānijās un māku pievērst meiteņu uzmanību, bet šoreiz likās, ka esam abi ar draugu pilnībā neredzami. Šis mistiskais puisis pilnībā pievērsa sev visu meiteņu uzmanību, gluži kā ar maģijas trikiem. Pēc aptuveni 10 minūtēm viņš kopā ar visām meitenēm aizbrauca vienā mašīnā. Es biju nelielā šokā, laikam man ir vēl krietni ko pamācīties kā savaldzināt meitenes. Dzirdēju vien kādu tajā brīdī nosakām, ka šis čalis esot bijis slavens režisors vai kas tāds. Varbūt tāpēc meitenes bija viņam tā pielipušas. Turpmāko vakaru turpinājām runāt ar svešiniekiem, vairāki no viņiem likās diezgan interesanti tipiņi. Un tā es sapratu, ka šajā pilsētā ir diezgan daudzi oriģināli cilvēki, kā arī viņu motivācijas mums latviešiem var būt pavisam nesaprotamas.


Turpmāko nedēļu pavadījām iepazīstot dažādus Losandželosas rajonus. Apskatījām Holivudas bulvāri, Downtown rajonu, Venice beach. Vakaros iepazinām dažādus bārus un atpūtas vietas. Godīgi sakot, ar šo nedēļu absolūti nepietika, lai gūtu labu iespaidu par pilsētu. Varbūt šī ir labākā pilsēta pasaulē ar daudziem talantīgiem cilvēkiem un vislielākajām iespējām kļūt veiksmīgam. Bet varbūt šī pilsēta ir būvēta uz mānīgiem sapņiem, pilna ar viltvāržiem un egocentriskiem cilvēkiem. Es noteikti atgriezīšos, lai izpētītu to labāk, bet pagaidām esmu gatavs doties mājās un turpināt strādāt pats pie sava veiksmes stāsta.
Populārākie raksti

Par mani

Šajā blogā es vēlos dalīties ar savas dzīves detaļām. Tev būs iespēja sekot līdzi manām pārdomām un uzskatiem, kā arī notikumiem, kuri risinās manā dzīvē. Lai ievērotu manu līdzcilvēku konfidencialitāti, tēlu vārdi manos stāstos tiek mainīti un pats izmantošu pseidonīmu Misters X.

Atrašanās vieta

Riga, LV

Jaunākais no Instagram

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.

Melnā kabrioleta medības '22